Stříbro z mistrovství republiky

v letecké akrobacii jde do Mladé Boleslavi. Ve dnech 15.-18. 6. 2022 pořádal aeroklub Chotěboř Mistrovství republiky v letecké akrobacii. Závodu se účastnilo celkem 20 pilotů ve 4 kategoriích. Mladou Boleslav reprezentoval v kategorii intermediate Jan Sobotka se Su-29, který vyhrál 3 ze 6ti sestav, nicméně vysoká penalizace za nedodržení výšky ve čtvrté sestavě znamenala ztrátu průběžného vedení a celkové druhé místo. Vítězem kategorie intermediate se tak stal Jan Jílek se Z-50 z AK Jaroměř. Kategorii sportsman ovládl Martin Židek z Trenčína, kategorii advanced Adam Ondrejka a v kategorii unlimited zvítězil Martin Šonka. Doplňkovou soutěží byl Pohár starosty města Chotěboř ve Freestyle, kterou ovládl Martin Šonka. Mladoboleslavský pilot Jan Sobotka se umístil na 5. místě.